Aktualności

Wydarzenia / Zaproszenia / Komunikaty

500x500

13.07.2017

Nowe pomoce do nauki języka angielskiego

czytaj więcej
500x500

07.07.2017

Nowe pomoce logopedyczno-terapeutyczne do naszych gabinetów....

czytaj więcej
500x500

07.07.2017

Wzbogacamy biblioteczkę przedszkolną....

czytaj więcej
500x500

21.06.2017

Projekt Wiosna/Lato w ogrodzie/ Wynalazcy

czytaj więcej
500x500

21.06.2017

Projekt Wiosna/Lato w ogrodzie/Odkrywcy

czytaj więcej
500x500

21.06.2017

Projekt Wiosna/Lato w ogrodzie/Myśliciele

czytaj więcej

O Dziecku, przyjacielu Prof.Sówki...

To doświadczający wolności Mały Badacz, Myśliciel i Odkrywca. Gotowy na spotkanie ze światem pełnym tajemnic, zadający mnóstwo pytań i wytrwale poszukujący odpowiedzi.

 

Mały Badacz zagląda w każdy zakamarek tajemnicy, doświadcza i tak długo szuka, aż znajdzie zadawalające go odpowiedzi. W jego głowie wciąż powstają nowe pytania, a wszystko dookoła jest ciekawe, pełne kolorów, dźwięków i eksperymentów.

Mały Myśliciel czuje się zawsze kompetentny do tego by mówić o sobie i świecie. Nie obawia się zadawać żadnych pytań, bo wie, że każde, nawet najbardziej zaskakujące, czy nietypowe, warte jest mądrej odpowiedzi. Lubi dzielić się z innymi swoją wiedzą, bo ma zaufanie do siebie i swoich możliwości.

Mały Odkrywca jest szczęśliwy z powodu swoich badań i odkryć. Jego życie jest nieustającą podróżą. Dla Odkrywcy słowo odkrywać ma nieskończenie wiele znaczeń. W swoich poszukiwaniach może znaleźć, wypatrzeć, odnaleźć, natrafić, wyśledzić, wykryć, odszukać, a nawet wymyśleć i wynaleźć i… stać się Małym Wynalazcą :)

Przyjaciel Ciekawskiej prof. Sówki to Dziecko o otwartym umyśle, nawiązujące w naszym przedszkolu pierwsze prawdziwe, najprawdziwsze przyjaźnie, gotowe sprostać wymaganiom dzisiejszego świata – żyje świadomie, mądrze, aktywnie, doświadcza wolności i jej naturalnych konsekwencji, w ten sposób ciągle uczy się nowych rzeczy, uczy się siebie i otaczającego świata. W zmienności wymagań, które wkrótce przed nim staną – będzie spokojne, gotowe, pełne wiary w siebie i swoje możliwości.

PO PROSTU … SZCZĘŚLIWE :)

 

NASZA IDEA

Dzieciństwo jako fundament

Każde Dziecko jest niepowtarzalną istotą, z naturalną gotowością do rozwoju. Najpiękniejszą i najbardziej fascynującą tendencją u każdego Dziecka jest dążenie do poznawania i doskonalenia się. Naszym zadaniem jest stworzenie warunków dla swobodnego ujawniania się tej tendencji i rozwoju pełnego, wyjątkowego potencjału.

(...) dać Dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość, jaka mu się należy (...)
                                                                                                                      Janusz Korczak

Metoda krakowska

„Z punktu widzenia neurobiologicznego rozwoju mózgu, zabawa jest intensywnym procesem uczenia się, którego nic nie może zastąpić”
        Marzena Żylińska, „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”

Metoda krakowska wykorzystuje wiedzę o tym, jak uczy się i rozwija ludzki mózg. W naszym przedszkolu wykorzystujemy metodę krakowską i dedykujemy ją zarówno Dzieciom harmonijnie rozwijającym się, jak i Dzieciom z trudnościami podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych.

Dowiedz się więcej o metodzie krakowskiej….

Ciekawska Prof.Sówka

Polsko-Angielskie Przedszkole

Reggio & The Project Approach

 z własną, naturalną kuchnią

 

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

tel. kom. 507117011

Ciekawska Prof.Sówka
ul.Bogusza 8a, 61-608 Poznań

Ciekawski Jeż O! Zwierz
ul.Biegańskiego 36, 61-680 Poznań