Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php53/lib/php/ZendX/Application/Resource/Frontcontroller.php) is not within the allowed path(s): (/home/wwwsowka/:/tmp/:/var/tmp/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php54/lib/:/usr/local/php55/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php71/lib/:/usr/local/php72/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/wwwsowka/domains/ciekawskasowka.pl/public_html/przedszkole/artystyczne/library/Zend/Loader.php on line 198 Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php53/lib/php/ZendX/Application/Resource/View.php) is not within the allowed path(s): (/home/wwwsowka/:/tmp/:/var/tmp/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php54/lib/:/usr/local/php55/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php71/lib/:/usr/local/php72/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/wwwsowka/domains/ciekawskasowka.pl/public_html/przedszkole/artystyczne/library/Zend/Loader.php on line 198 Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php53/lib/php/ZendX/Application/Resource/Layout.php) is not within the allowed path(s): (/home/wwwsowka/:/tmp/:/var/tmp/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php54/lib/:/usr/local/php55/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php71/lib/:/usr/local/php72/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/wwwsowka/domains/ciekawskasowka.pl/public_html/przedszkole/artystyczne/library/Zend/Loader.php on line 198

Materiały dydaktyczne

Praca inspirowana modelem Reggio to piękne otoczenie, pełne materiałów „prowokujących do myślenia”.

Otoczenie jako „drugi nauczyciel”.

Otoczenie prowokuje do eksploracji, wzbudza zainteresowanie

i zachęca do nieustannego odkrywania metodą prób i błędów.

Jest pełne zagadek i oferuje możliwość realizacji własnych pomysłów.

Zgromadzony materiał zachęca do różnorodnej aktywności, uruchamiając rożne zmysły. „Prowokuje do myślenia” i wyprawy po własne odkrycia!

Takie zorganizowanie przestrzeni edukacyjnej; struktura, wybór materiałów i ich atrakcyjny sposób wyeksponowania mają być otwartym zaproszeniem aktywnego do działania.

Wszystko jest uważnie i celowo dobrane i umiejscowione w celu pobudzania komunikacji i zachęcania do używania „różnych języków”.

Dziecko ma wolność wyboru i może swobodnie zaspokajać swoją ciekawość.

Dzieci są angażowane w przygotowanie materiałów, co wzbudza ich zainteresowanie, a nieograniczony do nich dostęp, stwarza nieskończone możliwości kolejnych odkryć!

W Dziecku tkwi potencjał do samodzielnego rozwoju.

Dziecięca sztuka jest wszędzie; na ścianach, namalowana na oknach, zwisająca z sufitów, rozłożona na stołach!

Otoczenie należy do Dzieci.

Ściany - „mówią” i dokumentują.

Pokazanie natury procesu uczenia się oraz strategii używanych przez poszczególne Dzieci, to namacalna kolekcja historii, która działa się w sali, ale też - proces gromadzenia, wspólnej interpretacji i negocjowania znaczeń

Przestrzeń ma edukacyjną „treść”, zawiera przekaz.

Jest naładowana bodźcami dla wzajemnego doświadczania i uczenia się.

Dzięki tak zorganizowanej przestrzeni czas spędzony w przedszkolu daje okazję, by rozwijał się - w inspirujących warunkach - ogromny potencjał Dzieci.

 

Ciekawska Hop Sa Sówka

Polsko-Angielskie Przedszkole

Reggio Emilia z naturalną kuchnią

 

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

tel. kom. 507117011

Ciekawska Hop Sa Sówka
ul.Bogusza 8a, 61-608 Poznań

Ciekawski Tra La Lisek

ul.Deszczowa 8a, 61-680 Poznań

Ciekawski Jeż O! Zwierz
ul.Deszczowa 8a, 61-680 Poznań