Nasze Placówki

NASZE PLACÓWKI

„Dzieci nie potrzebują wychowania, ale przyjaznego przewodnictwa"

Jesper Juul

Na terenie miasta Poznania prowadzimy Przedszkola Niepubliczne
Ciekawska Hop Sa Sówka ♡ Ciekawski Jeż O! Zwierz ♡ Ciekawski Tra La Lisek
oraz Terapeutyczną Szkołę Drzewo Ciekawości wraz z Centrum Rozwoju Dziecięcej Ciekawości

Jest to sieć placówek edukacyjnych inspirowanych pedagogiką Reggio Emilia, wykorzystujących podejście projektowo-badawcze prof. Lilian Katz.
W zakresie wspierania rozwoju oraz nauki czytania wszystkie placówki czerpią z założeń Metody Krakowskiej ®, której autorem jest prof. Jagoda Cieszyńska.

Jednak przede wszystkim działamy w oparciu o wartości promowane przez Jespera Juula takie jak równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność. Juul zachęca do odejścia od wychowania autorytarnego, które opiera się na posłuszeństwie, karach, nagrodach oraz przemocy psychicznej lub/i fizycznej i jednocześnie odżegnuje się od wychowania dzieciokratycznego. W zamian proponuje  wspieranie dzieci w rozwoju z poszanowaniem ich granic, podkreśla znaczenie budowania/współtworzenia relacji dorosły-dziecko, promuje odpowiedzialne przywództwo dorosłych. 

Jeśli zainteresowały Cię nasze wartości i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń do nas. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nam jeśli poszukujesz terapeutycznego wsparcia dla swojego dziecka.Szkolenia, warsztaty dla Rodziców, Nauczycieli i Specjalistów.

Prowadzimy autorską terapeutyczną szkołę podstawową z oddziałami integracyjno-terapeutycznymi.